AQUACEL®Ag BURN – na popáleniny - základní materiál bez vrchní ochranné vrstvy

AQUACEL® Ag BURN

Speciální krytí určené především k hojení popálenin, ran s rizikem infekce a ran s částečnou ztrátou tloušťky kůže. O jeho použití se poraďte s ošetřujícím lékařem.

Zobrazit podrobnosti

Na které rány se hodí

  • Popáleniny s částečnou ztrátou tloušťky kůže.
  • Rány s infekcí či rány s vysokým rizikem infekce.
  • Chirurgické a traumatické rány, rány s vysokým rizikem krvácení - rány po odstranění neživé tkáně.

Výhody

  • Může se rychle aplikovat bez potřeby dalších mastí, čímž se zkracuje čas nutný na převaz popáleniny.
  • Na popálenině či jiné ráně se může ponechat až 21 dnů, čímž se snižuje počet převazů.
  • Díky materiálu Hydrofiber®, který při kontaktu s ránou gelovatí, se tlumí bolestivost při přiložení a při převazu.

Aplikace

Aquacel®Ag Burn přiložte na ránu očištěnou vhodným prostředkem pro čištění ran. Krytí Aquacel®Ag Burn musí překrývat nejméně 2 cm kůže kolem místa popáleniny či jiné rány. Je možné překrýt ho podle potřeby sekundárním krytím, jako například náplastí se sterilním savým polštářkem, poté vhodně zafixovat např. pomocí fixačního obinadla. Při použití sekundárního krytí toto krytí pravidelně odstraňujte a kontrolujte krytí Aquacel®Ag Burn, které na ráně ponecháte. V případě léčby popálenin druhého stupně a ploch po odebrání kožních štěpů je možné ponechat krytí Aquacel®Ag Burn na místě až 21 dnů nebo tak dlouho, jak je klinicky indikováno. Jestliže se v ráně vyskytuje infekce, je nutné ránu často kontrolovat. V případě potřeby lehce navlhčete krytí v oblasti ohybu sterilní vodou nebo fyziologickým roztokem pro usnadnění cvičení/mobilizace.

Typy

Aquacel®Ag Burn vyrábíme v několika základních rozměrech bez vrchní ochranné vrstvy a bez přilnavých okrajů, dá se tak dobře stříhat. Vyrábíme také několik velikostí rukavic – k aplikaci na dlaň.

O možnostech léčby pomocí Aquacel®Ag Burn se informujte u ošetřujícího lékaře.