Spolupráce s lékařem – chronické rány

Spolupráce s lékařem – chronické rány

Zobrazit podrobnosti

Při hojení chronických ran je vždy nutná spolupráce s lékařem. Rány jsou projevem onemocnění, jehož léčba má vliv i na hojení ran. Produkty Aquacel® svou účinností a vysokým komfortem, kdy není nemocný traumatizován nepříjemnými převazy a nemožností věnovat se svým aktivitám, umožňují větší soustředění na léčbu samotného onemocnění. Při hojení rány pomocí našich výrobků Aquacel® je vždy důležitá kontrola lékaře, který ránu odborně sleduje.

Bércové vředy

Tyto rány jsou velmi často důsledkem žilních onemocnění. Primární je tedy léčení příčiny nemoci ve spolupráci s lékařem. Nepříjemné projevy v podobě bércových vředů lze ale minimalizovat používáním vhodné terapie na léčbu ran. Výrobky řady Aquacel® - zvláště pak Aquacel®Foam – pomáhají nemocnému zkvalitnit život díky zkrácení doby hojení a komfortní manipulaci při převazu. U bércových vředů je důležitou součástí léčby bandáž speciálními obinadly, o jejichž správném použití se vždy poraďte se svým lékařem.

Diabetická noha

Lidé trpící cukrovkou mají velmi často nepříjemné projevy související se špatným prokrvováním tkání a s poruchami nervových vláken (necitelnost). To bývá zdrojem otevřených ran, které jsou náchylné k infekci. Proto je důležitá spolupráce s lékařem. Nemocní cukrovkou se musí primárně zaměřovat na léčení cukrovky jako takové a v rámci prevence nepříjemných projevů je nutná velmi dobrá hygiena dolních končetin a prevence otlaků a odřenin. Pokud už ke vzniku rány dojde, je důležité zabránit infekci a zajistit rychlé hojení, což je díky výrobkům Aquacel® zajištěno.

Proleženiny

Dlouhodobý lokální tlak na kůži může být příčinou vzniku rány. Dlouhodobě ležící pacienti jsou pak ohroženi, protože otevřené rány mohou být místem, kudy do těla vnikne infekce. Důležitá je prevence – hygiena, změna polohy, výměna lůžkovin, speciální lůžka a pomůcky. Pokud už ale otevřená rána – proleženina – vznikne, je třeba ji co nejdříve zhojit a ochránit ji před vniknutím infekce. K tomu jsou ideální hojivé náplasti Aquacel®Foam, které ránu kryjí a chrání před viry a bakteriemi a díky pěnové složce také chrání ránu před tlakem zvnějšku.