Jak funguje Aquacel®

Jak funguje Aquacel®

Zobrazit podrobnosti

Základem všech produktů řady Aquacel® je krycí materiál Hydrofiber® – měkký, netkaný krycí materiál, který se při styku s výpotkem z rány mění v gel a tím se rána udržuje vlhká. Hydrofiber® je vysoce absorpční a díky vytvořenému gelu umí udržet odpad z hojící se rány včetně bakterií uvnitř krytí. Inspirovali jsme se u našich předků, kteří rány nevysušovali, ale naopak se je snažili uchovat ve vlhku. Žijeme ale v 21. století a historickou inspiraci umíme díky špičkovým technologiím a zkušeným vědcům maximálně využít. Dokladem toho je i ocenění anglické královny za technologii Hydrofiber®, které společnost ConvaTec získala již v roce 1999.

Pro člověka trpícího chronickou ránou doporučujeme naši speciální náplast Aquacel® Foam nebo Aquacel® Ag Foam v případě, že by mohla být rána zanícená.

Je vyvinuta tak, aby nemocného co nejméně obtěžovala a mohl se tak soustředit na své aktivity. Náplast se jednoduše nalepí na opláchnutou a osušenou ránu – nemusíte nic složitě a komplikovaně aplikovat či odborně obvazovat. Vše zvládnete sami.

Materiál Hydrofiber® zajistí rychlé hojení rány ve vlhku. Je překryt pěnovou vrstvou, která má nejen ochrannou funkci (tlumí mechanický kontakt s vnějším prostředím), ale také je schopná nasávat výpotek z rány. Doba výměny náplasti se tak může prodloužit až na dobu sedmi dní. O způsobu konkrétní léčby se poraďte vždy se svým lékařem.

Silikonový okraj zajistí šetrné, ale pevné přilnutí k pokožce v okolí rány. Celá náplast je překrytá ochranou krycí vrstvou, která umožňuje vypařování nadbytečné vlhkosti a zároveň nepropouští vodu dovnitř. Ochraňuje ránu před proniknutím bakterií a virů zvenčí.

Náplast Aquacel® Foam i Aquacel® Ag Foam se vyrábí v několika standardních rozměrech včetně speciálně tvarovaných náplastí pro anatomické oblasti, které se špatně kryjí (např. pata).

 

 

Pro zanícené a infikované rány máme k dispozici také krytí Aquacel®Ag Foam obohacený o ionty stříbra, které umí ničit bakterie a působí tak baktericidně a bakteriostaticky. Používá se úplně stejně jako Aquacel® Foam - viz. výše.

Podívejte se na video Aquacel® Foam

Případně otevřete videoklip Aquacel® Foam přímo na Youtube