Jak používat Aquacel®

Jak používat Aquacel®

Zobrazit podrobnosti

Výrobky z řady Aquacel® byly vyvinuty jako pomoc pro hojení především chronických ran (dlouho se nehojících). Základem je měkký materiál Hydrofiber®, který přilne k ráně, při styku s ní gelovatí a udržuje ji tak ve vlhku. Ve vlhkém prostředí se rána rychleji hojí. Pro rány, které jsou ještě navíc zanícené, máme k dispozici základní výrobky ještě obohacené o stříbro.

Základním produktem je Aquacel® a Aquacel®Ag - měkký krycí materiál v základní podobě, bez vrchního ochranného krytí. Přikládá se na očištěnou a osušenou ránu a musí se překrýt savým materiálem a posléze také uchytit obvazem či obyčejnou náplastí. Nijak se tím ale nesnižuje jeho silná účinnost.

Výrobky Aquacel® Ag Foam, Aquacel® Foam, Aquacel® Surgical a Aquacel® Ag Surgical jsou uzpůsobeny k maximálně komfortnímu použití. Mají voděodolnou ochrannou krycí vrstvu a přilnavý (adhezivní) okraj, který povyšuje krytí Aquacel® na skutečnou hojivou náplast. Přidaná pěnová vrstva v Aquacelu®Foam přispívá k maximálnímu komfortu, kdy je rána chráněna před vnějším prostředím i mechanicky. To je velmi přínosné zvláště při léčbě proleženin.

Návod k použití Aquacel® FOAM - stejně postupujte i u Aquacel® Ag FOAM

Před použitím výrobku si pozorně přečtěte příbalový leták, který je součástí každého balení.

Návod k použití Aquacel® AG

Před použitím výrobku si pozorně přečtěte příbalový leták, který je součástí každého balení.

Poznámka: Ránu oplachujte vodou případně speciálním roztokem, například DebriEcaSanem® o jehož použití se poraďte se svým lékařem.